KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14303430

nr 1430 3430

Gunnar Mossberg

(1903-1983), Sverige

Oljemålningar, 2 st, Fårö, Sorjustjokko. Signerad. Olja på pannå, 18x48cm, yttermått inklusive ram: 32x62cm

Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 8 november 2021
kl 20:15:08

8/11 19:53:30 1      Vinnande bud

Gunnar Mossberg

Läs mer om Gunnar Mossberg