KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14303430
nr 1430 3430
Gunnar Mossberg
(1903-1983), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Fårö, Sorjustjokko. Signerad. Olja på pannå, 18x48cm, yttermått inklusive ram: 32x62cm
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 november 2021
kl 20:15:08
8/11 19:53:30
Gunnar Mossberg
Läs mer om Gunnar Mossberg